Pamokų laikas

  1.  8.00 - 8.45
  2.  8.50 - 9.35
  3.  9.45 - 10.30
  4.  10.45 - 11.30
  5.  11.55 - 12.40
  6.  12.50 - 13.35
  7.  13.45 - 14.30
  8.  14.35 - 15.20
 

Kontaktai

  V.Kudirkos g. 33, 

  LT-71124 Šakiai

 

  Raštinės tel.
  (8 345) 60176
  

  gimnazija@ziburys.sakiai.lm.lt

Naudingos nuorodos

Norint pamatyti šį turinį jums reikalinga naujausia JavaScript ir Flash grotuvo versija.

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

 

 

Elektroninis dienynas

Šakių autobusai

aikos logo


Projektai
GIMNAZIJŲ BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS TĘSIASI

Foto Stadt Wolfenbuttel   Prasidėjus naujiems mokslo metams, kiekvienas moksleivis galvoja, kaip pradės mokslo metus, kokie jie bus. Tad 13 gimnazistų nusprendė paįvairinti savo mokslų pradžią ir kartu su vokiečių kalbos mokytoju D. Aštrausku išsiruošė turiningon kelionėn į Vokietijos miestelį Volfenbiutelį (Wolfenbüttel). Mokiniai susipažino su gimnazija pilyje, kuri tikrai yra įsikūrusi senovinėje pilyje (Gymnasium im Schloss), lankėsi pamokose, gyveno vokiečių šeimose, susipažino su vietine kultūra.

   Platesniam šalies pažinimui pasitarnavo pažintinės kelionės po Šiaurės Vokietiją: Harzo kalnus, Braunšvaigą, Hamburgą. Taip pat aplankytas Technologijų muziejus Pheano Volfsburge, Miniatiūrų muziejus ir rotušė Hamburge, Volfenbiutelio pilies muziejus. Lietuviai buvo šiltai sutikti Volfenbiutelio miesto rotušėje, kur miesto mero pavaduotojas Jurgen Selke-Witzel jiems papasakojo apie miestą ir jo istoriją.

Skaityti daugiau...
 
PROJEKTAS NUVEDĖ Į ŠKOTIJĄ

swedijs 07   Dvi rugpjūčio savaites Šakių „Žiburio“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos Audronė Cibulskienė ir Jurgita Bataitienė dalyvavo mokymuose „Course for European Teachers of English at Secondary Level Focus on Scotland“ Škotijoje pagal gimnazijos vykdomo ilgalaikio Bendrojo ugdymo personalo mobilumo projekto „Mokausi, tobulėju, padedu tobulėti kitiems. Profesinių ir bendrųjų kompetencijų tobulinimas kuriant šiuolaikinę europietišką mokyklą“ programą. Šis projektas ypatingą svarbą skiria visų dalykų mokytojų užsienio kalbų mokėjimui.
   Mokymai vyko Dunfirmline mieste, netoli Edinburgo. Tai istorinis miestas, senoji Škotijos sostinė, išlaikęs unikalią architektūrą, galintis pasigirti gausybe parkų ir skverų.

Skaityti daugiau...
 
eTwinning projektas

    Šakių „Žiburio“ gimnazija 2013-2014 mokslo metais vykdo tarptautinį eTwinning Plus projektą "UNESCO paveldas mūsų šalyse".
eTwinning - tai bendruomenė Europos mokykloms, skirta bendrauti, vystyti bendradarbiavimo projektus ir dalintis idėjomis visoje Europoje. Programa „eTwinning Plus" - tai programos „eTwinning“ plėtra į kaimynines Europos šalis. Ši programa apima šešias šalis iš Europos kaimynystės – Armėniją, Azerbaidžaną, Gruziją, Moldovą ir Ukrainą, kurios dalyvauja Rytų partnerystėje – ir Tunisą iš Europos — Viduržemio jūros regiono partnerystės (EUROMED).
eTwinning programa skatina mokyklų bendradarbiavimą Europoje naudojantis informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis (IKT), teikdama paramą, įrankius ir paslaugas, kad mokyklos galėtų lengvai užmegzti ilgalaikes ar trumpalaikes partnerystes bet kuria tema.

   Kadangi projektas integruotas į rusų kalbos pamokas, buvo ieškoma partnerių, su kuriais galėtume bendrauti ir bendradarbiauti rusų kalba. Projektas "UNESCO paveldas mūsų šalyse" sujungė 12 mokyklų iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Slovakijos, Armėnijos, Ukrainos, Gruzijos, Azerbaidžano, Moldovos.

   Projekto veikla – lyg virtuali kelionė po UNESCO paveldo objektus Lietuvoje ir projekto partnerių šalyse. Naudodamiesi informacinėmis technologijomis mes kūrėme filmukus, skaidres apie UNESCO paveldą savo šalyje ir talpinome virtualioje klasėje TwinSpace. Tą patį darė ir projekto partneriai. Tokiu būdu mes supažindinome partnerius su UNESCO paveldu Lietuvoje ir sužinojome apie paveldą partnerių šalyse.

   Jei norite daugiau sužinoti apie projekto veiklą, susipažinti su UNESCO paveldu partnerių šalyse ir Lietuvoje, apsilankykite projekto virtualioje klasėje adresu: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p101080

 
PROJEKTAS VIRIBUS UNITIS FINIŠUOJA

    Projektas „Viribus Unitis“ - Bendromis pastangomis - yra daugiašalis mokyklų partnerysčių projektas. Jame dalyvauja Čekijos, Graikijos, Lenkijos, Slovėnijos, Suomijos, Turkijos, Vengrijos mokyklų mokiniai ir mokytojai. Garbė dalyvauti ir atstovauti Lietuvai tarptautiniame projekte atiteko ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokiniams bei mokytojams.
   „Viribus Unitis" tai mokyklų bendradarbiavimo projektas, skirtas nagrinėti gamtosaugines problemas. Mokiniai domisi šiukšlių rūšiavimo ir perdirbimo, vandens valymo, aplinkosauginėmis problemomis, nagrinėja dokumentus, pagal kuriuos šalys įsipareigoja saugoti ir puoselėti gamtą. Mokiniai lankosi šalių partnerių mokyklose, bendrauja su kitų šalių mokiniais, diskutuoja nagrinėjamomis temomis. Priimančioji mokykla siūlo ir kultūrinę-pažintinę programą. Mokiniai turi puikią galimybę pagilinti savo žinias gamtos mokslų srityje, patobulinti kalbėjimo anglų kalba ir bendravimo įgūdžius, susipažinti su kitų Europos Sąjungos šalių kultūra.

Skaityti daugiau...
 
IŠLAISVINK ŽMOGŲ IR JIS PRADĖS KURTI

    projekto Prancūzų rašytojas A. de Sent Egziuperi rašė „Išlaisvink žmogų, ir jis pradės kurti“. Turbūt tokį tikslą turėjo ir Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytojai, pakvietę dalyvauti projekte „Suaugusiųjų meninis ugdymas“. Šio amžiaus žmonių gyvenimo ritmas įtemptas. Jie susikaustę, bijo atsipalaiduoti. Kad pasijustų geriau, dažnas renkasi sporto klubus, įvairius užsiėmimus. Ir štai atsirado nuostabi spalvų terapija - galimybė išmokti pažinti meną, net tapyti ant šilko.
Meninis ugdymas reikalingas kiekvienam žmogui, nes ugdoma žmogaus asmenybė. Tai puikus būdas praleisti laiką, įgyti įgūdžių, juk dažnas tikrai jaučiame, kad trūksta žinių apie meną, o gal tiesiog įgyvendinti svajonę – nutapyti paveikslą sau, savo artimam draugui, anūkui... Visa tai lengvai pasiekiama šį pavasarį Šakių krašto žmonėms, nes „Žiburio“ gimnazijoje veikia mokymai - Suaugusiųjų meninis ugdymas. Ir visai nesvarbu, tau aštuoniolika, keturiasdešimt penkeri ar šešiasdešimt, o gal nelaikei teptuko rankose jau visą amžinybę – mokytis nėra vėlu. Juo labiau, kad užsiėmimams vadovauja šaunūs, kantrūs, didelę pedagoginę patirtį turintys mokytojai dailininkai Audronė ir Algimantas Vorevičiai. Tai jie savo darbais, savo pavyzdžiu skatina tobulėti, atskleisti savo individualumą, net kūrybines galias.
     Susirinkusios grupės gausa ir aktyvumas patvirtino faktą, kad meno svarba populiarėja, technikų įvairovė kelia vis didesnį susidomėjimą ne tik tarp dailininkų, bet ir mėgėjų. Išklausę teorijos kursą sužinojome apie šilką, jo atsiradimą, rytuose kilusią tapybą ant šilko, supažinome su spalvomis, kompozicija, komponavimu, interpretacijomis. Supažindinti su praeities ir dabarties dailės reiškiniais pažinome giliau meną, pasikartojome užmirštas tiesas ir suvokėme jų unikalumą.
     Natūralus šilkas nepaprasta medžiaga. Jo plazdėjimas, švytėjimas su jokia kita medžiaga nesulyginamas. O tapymas ant šilko – džiaugsminga savirealizacijos forma. Kurdami kalbame su spalvomis, linijomis, formomis. Šilko kūrinėliai, tikime, virs unikalia dovana mylimam, artimam žmogui, padėka... Pats piešimas - meditacija, akis džiugina ant plonyčio natūralaus šilko besiliejančiais įvairiausiais atspalviais. Tapyba ant šilko nereikalauja išankstinio mokėjimo piešti, skatina kūrybingumą, padeda atrasti ir pažinti save. Tai puikus būdas prasmingai praleisti laisvalaikį, kelia nepakartojamą džiaugsmą, malonų patyrimą. Juo labiau, kad galime tiesiog žaisti spalvomis. Tai pats tinkamiausias būdas kūrybiškai pailsėti. Jei tai darydami jaučiamės laimingi, jei spindi akys, jei gera nuotaika persiduoda darbams, ar gali kas būti geriau? Kai įrėminome pirmuosius savo piešinėlius, supratome, kad tai savotiškas kiekvieno autoportretas, kurio dėka ne tik išlaisvėji, bet ir dar geriau save pažįsti.
   Mokymuose sukurtas geras emocinis klimatas, nesavanaudiškas žinių perteikimas, gebėjimų tapyti ugdymas, tinkamas padrąsinimas – išlaisvino mus kūrybai, suteikė pasitikėjimo ir drąsos maksimaliai atverti savo vaizduotę.
   Ačiū už galimybę tobulėti.

L. Ėringienė

 
TARPTAUTINIO PROJEKTO "VIRIBUS UNITIS" PASKUTINĖ STOTELĖ

Darbų pristatymasAnkstyvą vasario dvidešimt ketvirtosios rytą būrelis Šakių ,,Žiburio“ gimnazijos moksleivių ir dvi mokytojos išvyko į šeštąjį ir paskutinį projekto "Viribus unitis" susitikimą Lenkijoje.
   Po vienuolika valandų trukusios kelionės atvykome į kelionės tikslą - Krokuvą. Lenkijos moksleiviai dalyviams aprodė miestą.
Antrąją kelionės dieną moksleiviai kibo į darbus: viename Krokuvos kino teatrų vyko projekte dalyvavusių valstybių - Čekijos, Graikijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovėnijos, Suomijos, Turkijos ir Vengrijos - pristatymai, darbas grupėse, lektoriaus iš Čekijos paskaita apie ,,Ekologinį pėdsaką“ bei filmas ekologine tema. Po to dalyvavome pamokose tarptautinėje Krokuvos gimnazijoje bei buvome vaišinami pietumis mokyklos valgykloje. Vakare savarankiškai apžiūrėjome Krokuvos senamiestį. 

Skaityti daugiau...
 
Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias kompetencijas (II etapas)

projekto

Įgyvendinant Europos socialinio fondo lėšomis remiamą Ugdymo plėtotės centro projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias kompetencijas (II etapas)", 2014 m. vasario mėnesį prasidėjo suaugusiųjų mokymai Šakių savivaldybėje, Šakių ,,Žiburio“ gimnazijoje. Tikslinė projekto mokymų dalyvių grupė - suaugusieji asmenys nuo 18 m. amžiaus. Suaugusieji mokosi finansinio suaugusiųjų švietimo, psichologinės pagalbos, verslumo ugdymo, saugaus eismo ir meninio ugdymo modulių. Mokymų trukmė 40 akademinių valandų. Du kartus per savaitę mokymų dalyviai ne tik klauso teorinių paskaitų, bet ir atlieka įvairias praktines užduotis.suaugusiuju svietimas

Baigus mokymus kiekvienam dalyviui bus išduodamas pažymėjimas.

Informaciją pateikė projekto koordinatorė Šakių savivaldybėje Margarita Liukaitienė

 
eTwinning erdvės projektai

"eTwinning"

Šakių „Žiburio“ gimnazija nuo 2009 metų vykdo projektus eTwinning erdvėje su Čekijos Respublikos Ostravos verslo akademija ir kitais partneriais. 2009–2010 metais buvo vykdomas projektas „Intertiltas Lietuva – Čekija – Bulgarija – Lenkija“ (projektui suteiktas nacionalinis kokybės ženklelis), 2010–2011 metais – projektas „Kalbos atveria duris į pasaulį“, 2011–2012 metais – projektas „Dainuok su manimi!“, prie kurio prisijungė Estijos Valgos gimnazija (projektui suteiktas nacionalinis kokybės ženklelis). Projektui „Kalbos atveria duris į pasaulį“ be nacionalinio kokybės ženklelio suteiktas Europos kokybės ženklelis.

Skaityti daugiau...
 
PROJEKTAS VIRIBUS UNITIS

"Viribus Unitis"

Projektas Viribus Unitis - Bendromis pastangomis - yra mokymosi visą gyvenimą programos Comenius paprogramės daugiašalių mokyklų partnerysčių projektas. Jame dalyvauja Čekijos, Graikijos, Lenkijos, Lietuvos, Slovėnijos, Suomijos, Turkijos ir Vengrijos mokyklų mokiniai ir mokytojai.  Tai mokyklų bendradarbiavimo projektas, skirtas panagrinėti gamtosaugines problemas. Mokiniai domisi šiukšlių rūšiavimo ir perdirbimo, vandens valymo, aplinkosauginėmis problemomis, nagrinėja dokumentus pagal kuriuos šalys įsipareigoja saugoti ir puoselėti gamtą. Mokiniai lankosi šalių partnerių mokyklose, bendrauja su kitų šalių mokiniais, diskutuoja nagrinėjamomis temomis. Priimančioji mokykla siūlo ir kultūrinę-pažintinę programą. Mokiniai turi puikią galimybę pagilinti savo žinias gamtos mokslų srityje, patobulinti savo kalbėjimo anglų kalba ir bendravimo įgūdžius, susipažinti su kitų Europos Sąjungos šalių kultūra. Šakių Žiburio gimnazijoje projekte dalyvauja 22 1-3 klasių mokiniai ir 3 mokytojai. Su mokiniais dirba Birutė Bendoraitienė ir Laima Aštrauskienė.  Projektą kuruoja mokyklos direktorė Jūratė Mozūraitienė ir jos pavaduotoja užklasinei veiklai Odeta Vasiliauskaitė. Projekto finansus tvarko mokyklos finansininkė Lina Mažeikienė. Projektą koordinuoja mokytoja Audronė Cibulskienė.

 
Kiti sraipsniai...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 Kitas > Pabaiga >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL