Pamokų laikas

  1.  8.00 - 8.45
  2.  8.50 - 9.35
  3.  9.45 - 10.30
  4.  10.45 - 11.30
  5.  11.55 - 12.40
  6.  12.50 - 13.35
  7.  13.45 - 14.30
  8.  14.35 - 15.20
 

Kontaktai

  V.Kudirkos g. 33, 

  LT-71124 Šakiai

 

  Raštinės tel.
  (8 345) 60176
  

  gimnazija@ziburys.sakiai.lm.lt

Naudingos nuorodos

Norint pamatyti šį turinį jums reikalinga naujausia JavaScript ir Flash grotuvo versija.

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

 

 

Elektroninis dienynas

Šakių autobusai

aikos logo


SVEIKINAME CHEMIJOS OLIMPIADOS NUGALĖTOJUS

9 klasių grupė

I vieta - Žygimantas Liudžius

II vieta - Kamilė Danielevičiūtė

10 klasių grupė

I vieta - Modestas Matusevičius

II vieta - Andrius Bendoraitis

11 klasių grupė

II vieta - Greta Kuncaitytė

IV vieta - Reda Vaičiūnaitė

12 klasių grupė

I vieta - Giedrius Tamošaitis

II vieta - Edvinas Varvarinas

 
SVEIKINAME OLIMPIADŲ LAIMĖTOJUS

 

Rajono anglų k. 9 – 10 kl. olimpiadoje

I vietą užėmusią – Augustę Rinkevičiūtę

II vietą – Gabiją Prazdeckaitę, Akvilę Pranskaitytę ir Dovilę Laukaitytę

III vietą užėmusius Normaną Žemaitį ir Luką Liudžių

 

Rajono informatikos

olimpiadoje 10 klasių grupėje

užėmusį I vietą – Andrių Bendoraitį

11 klasių grupėje

II vietą – Liudą Demikį

12 klasių grupėje

I vietą – Mantą Jonaitį
III vietą – Simoną Daniliauską

 
IŠVYKA Į ALEKSANDRO STULGINSKIO UNIVERSITETĄ

Ar žinojote, kad:

  • iš bet kokios augalo dalies, ne tik iš sėklų, laboratorijos sąlygomis galima išauginti daug tokių pačių augalų;
  • iš mikrodumblių išgaunamas aliejus gali būti naudojamas biodyzelino gamybai;
  • elniai numestus ragus užaugina per 100 dienų,  jų organizmas kalcį ima iš kojų kaulų, ir jeigu sužeista viena koja, tai vienas ragas užaugs mažesnis;
  • „Rovaltra“ ir kitos garsios firmos ASU studentų laboratorijoms skiria pačią naujausią techniką ir įrangą.

  Šiuos ir dar daug kitų atsakymų sužinojome nuvykę į Aleksandro Stulginskio universitetą. Pagal ASU karjeros centro paruoštą programą „Arčiau universiteto – arčiau profesinės svajonės“ moksleiviams, besidomintiems būsimomis studijomis, pristatomos studijų programos, supažindinama su galimybėmis išvykti studijuoti į užsienio universitetus pagal mainų programą, aptariamos perspektyvos darbo rinkoje.
   Likusią dienos dalį lankėmės moderniai įrengtose agrobiotechnologijų, medžioklėtyros, aplinkos technologijos cheminių ir biocheminių tyrimų laboratorijose, realiai pamatėme ten vykdomus tyrimus. Inžinerijos fakultete apžiūrėjome naujausią žemės ūkio techniką ir įrangą.
   Džiaugiamės, kad tokia profesinio planavimo išvyka gimnazijos trečiokams ir ketvirtokams buvo tikrai naudinga, nes supažindino su studijomis, padėjo apsispręsti tiems, kurie dar abejojo dėl savo pasirinkimo.

 
SALDUSIS PIRMADIENIS

   Gruodžio pirmą dieną, pirmąjį Advento pirmadienį, Šakių „Žiburio“ gimnazijoje įvyko tradicine tapusi labdaros akcija „Saldusis pirmadienis“. Šiemet mūsų gimnazijoje buvo organizuotas jau penktasis „Saldusis pirmadienis“, Jaunųjų maltiečių inicijuojamame „Idėjų padėjėjų“ konkurse pradėjome dalyvauti 2010 m. Tuomet gimnazijoje lankėsi Maltos ordino savanoriai, kurie pristatė „Idėjų padėjėjų“ konkursą ir pakvietė jame dalyvauti. Taip gimė idėja kepti pyragus ir juos pardavus surinkti lėšų seneliams. Kadangi jau pati pirma akcija sulaukė gimnazijos bendruomenės palaikymo ir pavyko, kiekvienais metais įgyvendinama ta pati idėja. Lapkričio 19 dieną gimnazijoje vėl lankėsi Jaunųjų maltiečių savanoriai Vaidas ir Paulius, kurie nuotaikingame susitikime su klasių seniūnais ir kitais mokinių savivaldos atstovais pasakojo apie šio konkurso tikslą, kvietė savo laisvalaikio veiklą ir pomėgius paversti idėjomis, kurios padėtų surinkti pinigų vienišų senelių globai.
   Šiemet gimnazistai buvo aktyvūs kaip ir praėjusiais metais, iškepė daugiau nei 40 įvairių gaminių: tortų, keksiukų, vaflių, meduolių, įvairiausių sausainių ir pyragų. 2c klasė iškepė rekordinį gardumynų kiekį – net 8, aktyvios buvo ir 1b, 3c, 3d klasės, pristačiusios po 4 gaminius. Savanorės merginos pirmos pamokos metu valgykloje pasiruošė prekybai: supjaustė, išdėliojo kepinius, nustatė kainas. Per pertraukas valgykloje vyko prekyba saldžiaisiais kepiniais. Iš dalies mokinių gaminių supakavome gardžius rinkinius, kuriuos keletas gimnazistų išnešiojo į savo tėvų darbovietes bei „Draugo“ ir „Valsčiaus“ laikraščių redakcijas. Gimnazistai pristatė vykdomą akciją ir surinko 642 Lt aukų. Kaip ir kiekvienais metais pasibaigus akcijai likusius pyragus nunešėme Šakių parapijos senelių namų gyventojams.
   Šių metų akcijos metu iš viso surinkta suma - 1380 Lt, kuriuos pervedėme į Maltos ordino pagalbos tarnybos sąskaitą. Mūsų lėšos bus skirtos vienišų senelių globai, už surinktus pinigus bus paruošti maisto paketai ir Maltos ordino savanoriai juos išdalins vienišiems seneliams.
   Mūsų labdaros idėja yra užregistruota internetiniame puslapyje idejospadejejos.lt ir dalyvauja Idėjų padėjėjų konkurse. Dėkojame visiems, kurie kepė įvairiausius saldžius gardėsius, ir visiems gimnazijos bendruomenės nariams, kurie aktyviai pirko ir aukojo pinigus. Taip pat dėkojame IĮ „Airbag“, VĮ Šakių miškų urėdijos, Šakių pirminės sveikatos priežiūros centro, Šakių ligoninės konsultacijų skyriaus, Gelgaudiškio Suaugusiųjų neįgaliųjų dienos užimtumo centro, Marijampolės teritorinės darbo biržos Šakių skyriaus, UAB „Valtralita“, parduotuvių „Deva“, „Jundula“, laikraščių „Draugas“, „Valsčius“ darbuotojams, sutikusiems pasivaišinti mūsų gimnazistų keptais gardumynais ir dosniai aukojusiems labdarai.

 

 

 
ADVENTO VAKARAS

  Iš tylos, iš tamsos
snaigės, baltos ir tikros,
mėtom kvepia sapnai
užpustytam sode.
Pasiklydusi zylė
dar neatnešė laiško,
dar burtažodžio paslaptį
saugo vyšnia.
Dar neuždegtos ugnys
ant likimo vainiko,
dar rožančiaus karolių
nesuvėrė delčia.
Iš tylos, iš tamsos
snaigės, baltos ir tikros,
bet jau šypsosi saulė
Kalėdų delne.
                     (D. Aniulienė)

 

Gerbiamieji,

    Nuoširdžiai sveikiname Jus artėjančių Didžiųjų švenčių proga ir norime palinkėti prisiminimais kvepiančio Advento vainiko ir džiugaus Kalėdų stebuklo.

   Šių metų gruodžio 10 d. 18 val. Šakių šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyks šv. Mišios už Šakių ,,Žiburio“ gimnazijos bendruomenę ir Advento susikaupimo vakaras „Gerumo laiškai“.

   Maloniai kviečiame dalyvauti.

,„Žiburio" gimnazijos bendruomenė
2014 m. gruodis

 
GAMTUKAI 2014

   „Gamtukai“ – Šakių „Žiburio" gimnazijoje jau tradiciniu tapęs renginys, į kurį parodyti savo žinias ir gebėjimus susirenka gamtos ir tiksliųjų mokslų mokiniai  ne tik iš Šakių rajono, bet ir apskrities gimnazijų. Šiais jubiliejiniais metais į dešimtąjį „Gamtukų gimtadienį“ susirinko net 8 gimnazijos iš skirtingų miestų bei miestelių: Marijampolės, Gražiškių, Pilviškių, Vilkaviškio, Kudirkos Naumiesčio, Lukšių, Griškabūdžio bei Kybartų. Na, žinoma, dalyvavo ir mūsų – Šakių „Žiburio“ gimnazija – juk tai mūsų mokyklos renginys. O kaipgi be sirgalių. Kiekviena mokykla atsivežė po keletą ar daugiau sirgalių, kurie galėjo stebėti renginį iš šalies ir palaikyti savo komandą.
   „Gamtukuose“, kaip ir kasmet, komandą sudarė 5 mokiniai, kurie dalyvavo įvairiose rungtyse. Visų pirma, komandos turėjo išsitraukti savo eilės numerį, na, o tada pirmojoje rungtyje jie atsakinėjo į klausimus iš pasirinkto dalyko. Jie galėjo rinktis iš matematikos, informatikos, fizikos, chemijos bei biologijos. Klausimų vertė buvo 5 arba 10 taškų, jie galėjo pasirinkti, į kokios taškų vertės klausimą atsakinės. Žinoma, klausimai už 5 taškus buvo šiek tiek lengvesni, na, o už 10 taškų - sudėtingesni. Taip pat komandos galėjo naudotis trimis pagalbomis: 10 taškų vertės klausimą pakeisti į 5 taškų, pasinaudoti savo mokyklos sirgalių pagalba arba 1 minutę atsakymo ieškoti internete. Kiekvienam klausimui buvo skirta 1 minutė, kurios metu į 10 taškų vertės klausimą atsakymą svarstė visos komandos. Pirmenybę savo atsakymui turėjo ta komanda, kurios eilė buvo atsakinėti, na, o jei atsakydavo neteisingai, kitos komandos galėdavo rašyti papildymus ant lapelių, kuriuos vertino komisija. Jei atsakymus papildydavo teisingai – gaudavo papildomus 5 taškus. Jei komanda pasirinkdavo klausimą už 5 taškus, kitos komandos papildyti negalėdavo.
   Antra rungtis - protmūšis, kurį sudarė 2 dalys po 5 klausimus. Klausimai buvo iš įvairių dalykų, kiekvieno klausimo vertė – 2 taškai, vienam klausimui skiriama 1 minutė. Atsakymus kiekviena komanda rašė į atsakymų lapus, kuriuos vėliau vertino komisija.
   Paskutinioji rungtis – „Blitz" turnyras, kuriam atstovavo po vieną narį iš kiekvienos komandos. „Blitz" turnyre per 1 minutę laiko reikėjo atsakyti į kuo daugiau klausimų. Jų iš viso buvo 10, jei mokinys nežinodavo atsakymo ir praleisdavo klausimą, pasibaigus visiems 10 klausimų, praleistieji vėl būdavo pakartojami.
   Mokyklos taip pat galėjo papildomai užsidirbti taškų šiek tiek lengvesniu būdu. Kiekviena mokykla išsitraukė po kūrybinę užduotį, susijusią su kažkuriuo iš tų pačių 5 dalykų: matematikos, informatikos, fizikos, chemijos arba biologijos. Viena mokykla bandydavo pavaizduoti tai, kas parašyta ant lapelio, na o kita – atspėti. Jei spėjančioji komanda atspėja – abi komandos gauna po 5 taškus, na, o jei neatspėja – taškų nepelno nė viena komanda.
   Tikriausiai įdomiausia rungtis buvo „Blitz“ turnyras. Atrodė, jog tie 10 klausimų visiškai nesudėtingi, bet nuėję ant scenos mokiniai iš jaudulio teigė nežinantys atsakymo, nors tikriausiai per pamokas paklausti mokytojos tokio paties klausimo atsakymą tikrai žinotų. Na, bet jaudulys daro savo...
   „Gamtukuose“ visada apdovanojami pirmosios vietos nugalėtojai. Kas gi užėmė tą pirmąją vietą šiais metais? Gaila, tai nebuvo mūsų gimnazija. Pirmąją vietą pelnė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija. Mūsų mokykla šiais metais liko ketvirtoje vietoje, na, bet nieko...  Kitais metais mes pasitempsim ir ... nugalėsim!

 

Paulina Dainelytė 3b

 
Sveikiname cirko artistus

   crko festivalisLapkričio 21-23 d. Šakiuose vyko tarptautinis cirko festivalis „Cirko žiburiai“. Sporto centras buvo paverstas tikru cirko maniežu, kuriame įspūdingus numerius rodė Šakių cirko „Šypsena“ artistai bei svečiai iš Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, Latvijos, Šveicarijos. Sveikiname mūsų gimnazijos mokinius Gabiją Česnavičiūtę, Sandrą Bendoriūtę, Jurą Pratusevičių, Zigmą Dičpinigaitį ir Povilą Palubinską, kurie kartu su kolektyvu „Šypsena“ laimėjo antrąją vietą bei prizus už akrobatikos ir originalųjį cirko žanrus. Dėkojame už žiūrovams suteiktas gražias akimirkas bei linkime sėkmės ir kantrybės propaguojant šį meną.

 
DŽIUGINO TALENTAI

  Lapkritį, kaip ir kasmet, įvyko „Talentų vakaras“. Nors šiais metais talentų pasirodymų buvo tik 11, o tai perpus mažiau negu pernai, tačiau jie vis tiek sugebėjo nustebinti žiūrovus.

   Renginio vedėjais tapo Ieva Puidokaitė iš 4d klasės ir Rolandas Bugys iš 3f klasės. Jie šmaikščiai ir nedaugžodžiaudami pristatė pasirodymus bei vedė renginį.

   Vakaro metu dominavo gimnazistų atliekamos dainos. Jas atliko Ūlos Būblaitytės ir Monikos Gylytės iš 2c duetas, Marius Petkus ir Eglė Mikelaitytė iš 4a, Justė Kazlauskaitė ir Paulina Mockaitytė iš 4f, Tautvydė Ismailovaitė bei Rugilė Viliūšytė iš 3a ir Vaida Macerenkaitė iš 3d.

   Taip pat renginyje buvo rodomi kiti talentai: Milonos Janeikaitės (3c) daryti makiažai, kuriuos nuotraukose įamžino Austėja Keraitytė (3c), Sandra Bendoriūtė (3f) ir Gabija Česnavičiūtė (1c) atliko įspūdingą cirko numerį. Buvo demonstruojamos Eglės Klimavičiūtės (4d) nuotraukos apie gamtą bei Vaivos Frančiakaitės, Dominykos Balčiūtės, Aušrinės Bacevičiūtės ir Ievos Endriukaitytės (2a) piešiniai ir jų pačių daryti meno dirbiniai.

   Visiems „Talentų vakaro“ dalyviams buvo įteikti padėkos raštai už jų sunkų darbą ruošiant pasirodymus. Smagu, jog jaunimas užsiima įdomia ir prasminga veikla ir nebijo jos parodyti kitiems žmonėms. Tokie renginiai skatina jaunus žmones kurti ir tobulėti, o mokytojus pažinti kitą savo mokinių asmenybės pusę. Nors ir nedaug tą vakarą buvo pasirodymų, bet jie buvo nuoširdūs. Tikimės, kad kitais metais talentų atsiras dar daugiau.

 

Ieva Puidokaitė ir Rolandas Bugys

 
PROJEKTO „K. DONELAITIS LIETUVOJE IR EUROPOJE“ PRISTATYMAS

   Dar praėjusiais mokslo metais per netradicinio ugdymo dienas startavo lietuvių kalbos mokytojų sugalvotas projektas „K. Donelaitis Lietuvoje ir Europoje“. Šį projektą surengti paskatino dvi priežastys: UNESCO paskelbė K. Donelaičio 300 metų jubiliejų minėtina Europoje diena, o gimnazijos projektai buvo siejami su UNESCO paveldu Lietuvoje ir Europoje.

   Taigi lapkričio 20 dieną pristatėme projekto metu nuveiktus darbus ir dar kartą prisiminėme mūsų literatūros klasiką. Renginį pradėjome Gerdos Geršvaltaitytės raiškiai deklamuojama poemos „Metai“ ištrauka. Vėliau projekto grupės pristatė savo darbus: virtualų interaktyvų žemėlapį, K. Donelaičio amatus ir amžininkus, autorius, kurie kūrė apie klasiką, rodė filmuką apie mokinių ir mokytojų  apklausą, ką jie žino apie rašytoją, pristatė sudarytą kryžiažodžių knygelę. Trumpą pranešimą apie K. Donelaičio žodyną pristatė mokytoja D. Aniulienė ir jos antros klasės mokinės. Renginį pabaigėme kryžiažodžių konkursu, kurio dalyviai buvo apdovanoti kalendoriukais ir skirtukais su K. Donelaičio kūrinių iliustracijomis - juos pagamino viena iš projekto grupių.

  „Vyžotas“ K. Donelaičio žodis dar gyvas mūsų senelių žodyne, pavardėse, buitinėje kalboje. Džiaukimės, didžiuokimės ja ir branginkime.

 
DALYVAUJAME TARPTAUTINIAME PROJEKTE

   malta08Dvi spalio savaites trys Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytojos dalyvavo mokymuose „Fluency and English Language Development for Teachers“ Maltoje pagal gimnazijos vykdomo ilgalaikio Bendrojo ugdymo personalo mobilumo projekto „Mokausi, tobulėju, padedu tobulėti kitiems. Profesinių ir bendrųjų kompetencijų tobulinimas kuriant šiuolaikinę europietišką mokyklą.“ programą. Šis projektas ypatingą svarbą skiria visų dalykų mokytojų užsienio kalbų mokėjimui.

   Mokymuose dalyvavo skirtingų dalykų mokytojai: lietuvių kalbos mokytoja Vita Valuntienė, ekonomikos ir verslo vadybos mokytoja Daiva Palukaitienė, direktorės pavaduotoja ugdymui ir tikybos mokytoja Odeta Vasiliauskaitė. Norintiems dalyvauti mokymuose buvo privalomas A2+ anglų kalbos mokėjimo lygis, todėl dar prieš kelionę kursų dalyviai turėjo atlikti žinių nustatymo testus.

Skaityti daugiau...
 
RINKIMAI Į LIETUVOS MOKINIŲ PARLAMENTĄ

   Šių metų spalio 24 dieną Šakių „Žiburio“ gimnazijoje įvyko rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą. Į parlamentą kandidatavo dvi mokinės: trečiokė Miglė Nauburaitytė ir pirmokė Kotryna Stankaitytė. Abi merginos pačios iškėlė savo kandidatūras, rinko parašus iš jas palaikančių mokinių, prisistatė mokyklos Teisės komitetui. Ir Miglė, ir Kotryna į rinkimus atėjo vedinos noro susipažinti su Lietuvos mokinių parlamento veikla, abi domisi politika, yra aktyvios mokykloje. Rinkimai vyko sklandžiai. Jie tęsėsi nuo pirmos pamokos iki pietų. Balsuoti susirinko apie 385 mokinius. Kaip ir visuose rinkimuose pasitaikė sugadintų biuletenių, tačiau suskaičiavus galiojančius balsus rinkimus laimėjo Miglė Nauburaitytė. Sveikiname.

   Kadangi kitose rajono mokyklose rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą nebuvo vykdomi, mūsų gimnazijos atstovė be konkurencijos pateko atstovauti rajonui parlamente.

Rinkimų komisijos narė Eglė Austynaitė

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>