Pamokų laikas

  1.  8.00 - 8.45
  2.  8.50 - 9.35
  3.  9.45 - 10.30
  4.  10.45 - 11.30
  5.  11.55 - 12.40
  6.  12.50 - 13.35
  7.  13.45 - 14.30
  8.  14.35 - 15.20
 

Kontaktai

  V.Kudirkos g. 33, 

  LT-71124 Šakiai

 

  Raštinės tel.
  (8 345) 60176
  

  gimnazija@ziburys.sakiai.lm.lt

Naudingos nuorodos

Norint pamatyti šį turinį jums reikalinga naujausia JavaScript ir Flash grotuvo versija.

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

 

 

Elektroninis dienynas

Šakių autobusai

aikos logo


VEIKIA PARODA

   Lapkričio 9 dieną mūsų gimnazijoje įvyko atvira pilietinio ugdymo pamoka - susitikimas su Kęstučiu Vaičiūnu, Vilniaus zanavykų draugijos pirmininku. Gimnazistams buvo pristatyta mobili paroda „Tauro apygardos Žalgirio rinktinės laisvės kovų takais“, kurios tikslas atidžiau pažvelgti į pokariu Zanavykijoje vykusį partizaninį karą, sužinoti, kaip kūrėsi partizanų struktūros, kokia buvo organizacinė veikla, kovos taktika, kuo rėmėsi ir kaip gyveno partizanai, kokie pavojai juos persekiojo, koks buvo jų likimas.
   Paroda gimnazijoje bus dar eksponuojama, todėl visi norintys gali su ja susipažinti. Pateikiama medžiaga praplečia žinias apie sudėtingą pokario laikotarpį, priverčia atidžiau pažvelgti į istoriją.
   Esame dėkingi Kęstučiui Vaičiūnui už šią patriotiškumo pamoką, už ugdomą pagarbą savo krašto žmonėms.

A. Urbaitienė ir D. Jakavičius

 
PAGERBTI PERNAI METŲ DAILĖS OLIMPIADOS LAIMĖTOJAI

   daile olimpiadaSpalio 21 dieną Seime atidaryta Lietuvos mokinių dailės olimpiados „Lietuvos dvarų istorijos“ darbų paroda ir apdovanoti olimpiados laimėtojai bei jų mokytojai. Į renginį susirinkusius pasveikino Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius bei kiti garbūs asmenys.
   Tarp dešimties geriausių eksponuojamų darbų parodoje puikuojasi ir mūsų trečiokės gimnazistės Vaivos Frančiakaitės darbas, olimpiadoje gavęs trečią vietą. Jis buvo įvertintas už sudėtingos kompozicijos grafikos darbus. Darbe vaizduojamas Gelgaudiškio dvaras. Pernai metų olimpiada buvo skirta Kleopo Oginskio 250-ies metų gimimo jubiliejui. Olimpiadoje iš viso dalyvavo 68 įvairia technika atlikti darbai, vaizduojantys dvarus, jų aplinką.
   Dar kartą sveikiname Vaivą ir jos mokytoją Audronę Vorevičienę. Džiaugiamės, kad mūsų gimnazijoje mokosi tokie talentingi gimnazistai.

 
SUSITIKIMAS SU TIBERIADOS BENDRUOMENĖS BROLIAIS

vienuoliai   Praėjusį ketvirtadienį susitikti su mūsų gimnazistais atvyko broliai vienuoliai iš Zarasų rajono, Baltriškės kaimo. Jame yra įsikūręs Tiberiados brolių vienuolynas. Vienuolyno pavadinimas kilo nuo Tiberiados ežero, esančio Izraelyje, pavadinimo. Šio vienuolyno centras yra Belgijoje, o padaliniai Konge (Afrika) ir Lietuvoje. Baltšikėse gyvena 5 broliai vienuoliai – lietuvis, latvis ir trys belgai vienuoliai. Broliai laikydamasiesi savo vienuolyno regulos (taisyklių) daug meldžiasi ir daug dirba, nes stengiasi savo bendruomenę išmaitinti prižiūrėdami turimus naminius gyvulius ir augindami įvairias daržoves ir arbatžoles. Taip pat patys ruošia ir malkas žiemos sezonui.
  Susitikimuose su vienuoliais dalyvavo apie 130 gimnazistų. Broliai papasakojo, kaip pasirinko tokį gyvenimo būdą, kaip ir kada jie atsiliepė į Dievo kvietimą vienuolystei, ką jiems reiškia malda. Išvykdami broliai norintiems padovanajo paveikslėlius ir savo pačių išdrožtus kryželius. Vėliau jie bendrauti su jaunimu išvyko į Sintautus. 17 val. Sintautuose buvo laikomos Šv. Mišios ir vyko susitikimas su broliais, o po malonaus bendravimo visi buvo pakviesti į koncertą.

 
Suaugusiųjų mokymosi savaitė ,,Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“

2015 m. lapkričio 16-22 d. Lietuvoje vyks tradicinė šešioliktoji Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Aktyvus mokymasis aktyviam gyvenimui“. Šakių „Žiburio“ gimnazija inicijuoja renginius mūsų rajono bendruomenei. Lapkričio 17 dieną 17 val. į renginius gimnazijoje kviečiami visi norintys aktyviai praleisti vakarą. Siūlome pasirinkti Jums tinkantį užsiėmimą:

  • „Pagalba sau darbinei įtampai, blogai nuotaikai ir neigiamoms emocijoms šalinti“. „Kūno kompozicijos analizė“. Užsiėmimą ves Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Justė Naujokaitytė. Į užsiėmimą kviečiame ateiti sportiškai apsirengus.
  • Saugių fizinių pratimų nauda sveikatai ir grožiui“. Užsiėmimą ves Šakių JKSC direktorės pavaduotoja Rima Mozūraitienė. Į užsiėmimą kviečiame ateiti sportiškai apsirengus.
  • „Kaip asmens ir šeimos gyvenimo patirtis, išgyvenimai veikia dabartį“. Užsiėmimą ves Šakių PPT ir „Žiburio“ gimnazijos psichologė Aušra Jakavičienė.
  • „Kaip pradėti verslą?“. Užsiėmimą ves Šakių Verslo ir informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė.
  • „Fotografijos meno subtilybės“. Užsiėmimą ves Šakių „Žiburio“ gimnazijos dailės mokytojas Algimantas Vorevičius.
  • „Interjero dekoro detalės Kalėdų belaukiant“. Užsiėmimą ves Šakių „Žiburio“ gimnazijos dailės mokytoja Audronė Vorevičienė.

Į užsiėmimus kviečiame registruotis tel. ( 8-345)-60176.

 
„DAINOS SPARNAIS"

   Spalio 21 d. mūsų gimnazijoje vyko integruota muzikos pamoka. 1 – 4 klasių gimnazistai gyvai klausėsi operos solistės Aušros Cicėnaitės – Uždavinienės (sopranas) ir Živilės Survilaitės (fortepijonas) atliekamo koncerto „Dainos sparnais“. Paklausus, kodėl koncertui pasirinktas toks pavadinimas, atlikėjos atsakė, kad muzika gali žmogų pakelti ir nešti.
   Išgirdome visko: nuo kadrilių, serenadų iki arijų, nuo Mendelseno iki Oginskio. Visi liko sužavėti. Žinoma, buvo ir tų, kuriems nelabai patiko, bet reikia manyti, kad jų muzikinis skonis dar ne visai išsivystęs. Tikėkimės, kad įvyks ir daugiau tokių koncertų mūsų gimnazijoje!

Gustė Žukauskaitė, 1a

 
KRIKŠTYNOS 2015

  Yra tradicija kiekvienais mokslo metais pakrikštyti pirmokus gimnazistus, kad jie iš „nulių“ taptų pilnaverčiais mūsų gimnazijos fuksais. Antrokai tradicijų nelaužo - šiais metais jie sukūrė naują televizijos kanalą FUX.TV. Pirmokėliai turėjo progą pirmieji išmėginti eterio malonumus. „Ekstrasensų mūšį“ ir „Humoro klubą“ pademonstravo 1a klasė, 1b klasė – „Lietuvos talentus“ ir naujų pažinčių laidą „Kitas“, na, o 1c klasė nestokojo kūrybiškumo laidose „Tūkstantmečio vaikai“ ir „Kvieskime daktarą“.
  Antrokai nebūtų antrokai. Jie pakvietė garbingą komisiją, kuri negailestingai vertino pirmokų atliktus namų darbus, ieškojo spragų. Patys drąsiausi ir ištvermingiausi rodė savo sugebėjimus, pirmokų auklėtojai stengėsi parodyti savo žiniais apie naująją klasę...
  Bet nesvarbu, kam pasisekė daugiau ar mažiau, visi „nuliai“ galų gale, įvykdę daug sunkių užduočių, atlikę visas bausmes, davę priesaiką, prisivalgę skaniosios „Antrokų virtuvės“ košės, tapo pačiais tikriausiais Šakių „Žiburio“ gimnazijos fuksais!
Visų pirmokų vardu dėkoju antrokams ir jų auklėtojams! Laukite kitų krikštynų!

Gustė Žukauskaitė, 1a klasė

01_krikstynos15
01_krikstynos15
02_krikstynos15
03_krikstynos15
04_krikstynos15
05_krikstynos15
06_krikstynos15
07_krikstynos15
08_krikstynos15
09_krikstynos15
10_krikstynos15
11_krikstynos15
12_krikstynos15
13_krikstynos15
14_krikstynos15

 
GIMNAZIJŲ BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS TĘSIASI

Foto Stadt Wolfenbuttel   Prasidėjus naujiems mokslo metams, kiekvienas moksleivis galvoja, kaip pradės mokslo metus, kokie jie bus. Tad 13 gimnazistų nusprendė paįvairinti savo mokslų pradžią ir kartu su vokiečių kalbos mokytoju D. Aštrausku išsiruošė turiningon kelionėn į Vokietijos miestelį Volfenbiutelį (Wolfenbüttel). Mokiniai susipažino su gimnazija pilyje, kuri tikrai yra įsikūrusi senovinėje pilyje (Gymnasium im Schloss), lankėsi pamokose, gyveno vokiečių šeimose, susipažino su vietine kultūra.

   Platesniam šalies pažinimui pasitarnavo pažintinės kelionės po Šiaurės Vokietiją: Harzo kalnus, Braunšvaigą, Hamburgą. Taip pat aplankytas Technologijų muziejus Pheano Volfsburge, Miniatiūrų muziejus ir rotušė Hamburge, Volfenbiutelio pilies muziejus. Lietuviai buvo šiltai sutikti Volfenbiutelio miesto rotušėje, kur miesto mero pavaduotojas Jurgen Selke-Witzel jiems papasakojo apie miestą ir jo istoriją.

Skaityti daugiau...
 
SOLIDARUMO BĖGIMAS

   Rugsėjo 30 d. „Žiburio“ gimnazijoje įvykusiame Solidarumo bėgime dalyvavo 383 mokiniai, iš viso nubėgta 2661 simbolinis solidarumo kilometras. Kiekvienas Solidarumo bėgimo dalyvis nubėgo vidutiniškai po beveik 7 solidarumo kilometrus. Mūsų solidarumo kilometras buvo vienas gimnazijos stadiono ratas, t.y. 250 m. Jei paverstume simbolinius kilometrus tikrais kilometrais, suskaičiuotume, kad gimnazistai nubėgo net 665 kilometrus, o tai yra net 218 kilometrų daugiau nei pernai. Solidarumo bėgime aktyviai dalyvavo visos klasės, bet rekordininkai buvo 1b klasės mokiniai, kurie nubėgo 435 solidarumo kilometrus. Asmeninius bėgimo rekordus pasiekė Evelina Eidikytė iš 1a kl., kuri nubėgo 34 simbolinius solidarumo kilometrus ir Linas Širvaitis iš 1c kl., nubėgęs 33 simbolinius kilometrus.
solid beg 01solid beg 05

Skaityti daugiau...
 
RUGSĖJIS UŽDERĖJO RENGINIŲ

    Norime pasidžiaugti įdomiais ir prasmingais rugsėjo renginiais.

   Praėjusios savaitės viduryje mokinių grupė vyko į KTU organizuojamą „Tyrėjų naktį“. Gimnazistai klausė paskaitų, lankėsi universiteto laboratorijose, dalyvo žaidimuose ir parodose.

   Paskutinį rugsėjo šeštadienį gimnazja sulaukė apsilankančių buvusių gimnazistų ir gimnazijoje dirbusių mokytojų tradiciniame renginyje „Senais gerais“. Dalyvavo per šimtą buvusių gimnazistų, o gausiausiai buvo atstovaujamos 2005, 2009 ir 2010 metų laidos.

   Rugsėjo 29 dieną visi norintys galėjo pasitikrinti Lietuvos Konstitucijos žinias, laikydami egzaminą. Geriausias žinias parodė I-II klasių grupėje Saulė Paseckaitė ir III-IV klasių grupėje Emilija Rakickaitė. Jos pateko į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą.


 

 
PROJEKTAS NUVEDĖ Į ŠKOTIJĄ

swedijs 07   Dvi rugpjūčio savaites Šakių „Žiburio“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos Audronė Cibulskienė ir Jurgita Bataitienė dalyvavo mokymuose „Course for European Teachers of English at Secondary Level Focus on Scotland“ Škotijoje pagal gimnazijos vykdomo ilgalaikio Bendrojo ugdymo personalo mobilumo projekto „Mokausi, tobulėju, padedu tobulėti kitiems. Profesinių ir bendrųjų kompetencijų tobulinimas kuriant šiuolaikinę europietišką mokyklą“ programą. Šis projektas ypatingą svarbą skiria visų dalykų mokytojų užsienio kalbų mokėjimui.
   Mokymai vyko Dunfirmline mieste, netoli Edinburgo. Tai istorinis miestas, senoji Škotijos sostinė, išlaikęs unikalią architektūrą, galintis pasigirti gausybe parkų ir skverų.

Skaityti daugiau...
 
Paminėta Žydų genocido ir holokausto diena

batiskes2  

   Rugsėjo 23 dieną paminėjome Žydų genocido ir holokausto dieną Batiškių kapinėse. Renginyje dalyvavo po vieną atstovą iš kiekvienos klasės. Mokiniai skaitė nukentėjusių žmonių prisiminimus, laiškų ištraukas, padėjo po simbolinį atminties akmenėlį su žuvusiųjų vardais ir pavardėmis prie paminklo.

 batiskes1

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>