Pamokų laikas

  1.  8.00 - 8.45
  2.  8.50 - 9.35
  3.  9.45 - 10.30
  4.  10.45 - 11.30
  5.  11.55 - 12.40
  6.  12.50 - 13.35
  7.  13.45 - 14.30
  8.  14.35 - 15.20
 

Kontaktai

  V.Kudirkos g. 33, 

  LT-71124 Šakiai

 

  Raštinės tel.
  (8 345) 60176
  

  gimnazija@ziburys.sakiai.lm.lt

Naudingos nuorodos

Norint pamatyti šį turinį jums reikalinga naujausia JavaScript ir Flash grotuvo versija.

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

 

 

Elektroninis dienynas

Šakių autobusai

aikos logo


JAUNIEJI ŠAULIAI

   sauliai1Gruodžio mėnesį gimnazijos šaudykloje rikiuotės pratybas jauniesiems šauliams vedė kariai savanoriai, o „Varpo“ mokykloje įvyko naujai įstojusių jaunųjų šaulių iškilmingas pasižadėjimas ir pirmos pakopos pratybos. Gimnazijoje turime septynis jaunuosius šaulius.

sauliai2

 
DALYVAVOME KONFERENCIJOJE

  kalba01Gruodžio trečią dieną trys mūsų gimnazistai Modestas Matusevičius, Evelina Budrytė ir Janina Leveckytė dalyvavo konferencijoje, skirtoje kalbininko J. Jablonskio 155-osios gimimo metinėms paminėti, kuri vyko Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje. Mokiniai padedami mokytojų Danutės Aniulienės, Vitos Valuntienės ir Rasos Bublaitienės paruošė pranešimą „J. Jablonskis - zanavykų krašto sūnus“. Gimnazistai pasakojo apie Zanavykiją, mūsų tarmės ypatumus ir pasirinkimą bendrinės kalbos pagrindu, aptarė J. Jablonskio taisytus žodžius ir jų vartojimą mūsų krašte, pristatė tyrimus ir apklausas.

   Konferencijoje dalyvavo Marijampolės, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos gimnazijų pranešėjai. Kiekvienas pranešimas buvo vis kitoks, savitai pažvelgiantis į kalbinko J. Jablonskio asmenybę ir veiklą.

Skaityti daugiau...
 
GRUODŽIO 9-OJI - ANTIKORUPCIJOS DIENA

   Šią dieną kviečiame dar daugiau dėmesio skirti tokių vertybių, kaip atsakomybės, skaidrumo, sąžiningumo, prisiminimui ir skatinimui.
Mūsų gimnazija prisijungė prie „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ ir dalyvauja kartu su beveik 100 „Sąžiningumo mokyklų tinklo“ narių iš daugiau nei 60 Lietuvos miestų minint gruodžio 9-ąją, Tarptautinę antikorupcijos dieną, surengiant viešą „Sąžiningumo deklaracijos“ skaitymą.
Gruodžio 9 d. 4 pamokos metu visose klasėse bus skaitoma „Sąžiningumo deklaracija“ ir kalbama apie sąžiningumo svarbą.

 
PROTMŪŠIS AIDS DIENAI PAMINĖTI

aids03   Gruodžio 1 – oji, kaip pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šios dienos tikslas propaguoti brandesnį visuomenės, politikų bei žiniasklaidos požiūrį į ŽIV/AIDS ligą ir ligonius bei siekti nulio naujų ŽIV užsikrėtimų, nulio diskriminacijos, nulio naujų mirčių nuo AIDS!
   Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokinių savivalda taip pat prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) iniciatyvos paminėti gruodžio 1 d. ir organizuoti protmūšį „AIDS geriau žinoti“. Antradienį, gruodžio 1d., po 8 pamokų aktų salėje rinkosi 4d, 2a, 2b, 1b ir net dvi 1a klasės komandos bei mokytojų komanda.

Skaityti daugiau...
 
GAMTUKAI 2015

    2015 m. lapkričio 27 d. mūsų gimnazijoje vyko jau tradicinis vienuoliktasis gamtos ir tiksliųjų mokslų konkursas „Gamtukai". Šiemet patikrinti savo žinias susirinko Pilviškių „Santakos", Marijampolės Rygiškių Jono, Lukšių Vinco Grybo, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos, Vikaviškio „Aušros", Kybartų Kristijono Donelaičio ir Šakių „Žiburio" gimnazijų atstovai.
   Kiekvienos gimnazijos komanda turėjo atsakyti į klausimus iš chemijos, fizikos, matematikos, informatikos bei biologijos mokslų. Mokiniai galėjo užsidirbti taškų papildydami priešininkų komandų atsakymus. Teko atlikti ir po kūrybinę užduotį. Renginio pabaigoje vyko „Blic" turnyras, kuriame per nustatytą laiką reikėjo atsakyti į kuo daugiau klausimų.
   Į įvairiausius, įdomiausius, sudėtingiausius, sukčiausius, gudriausius klausimus reikėjo atsakyti gimanzistams. Kova buvo labai atkakli, tačiau po visų turų, suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė Šakių „Žiburio" gimnazija! Sveikiname mūsų komandą. Bet ne tik vieta svarbiausia, juk kaip ir kiekvienais metais mes susirenkame pasitikrinti savo žinių.

   Visos komandos apdovanotos padėkos raštais. Po konkurso visi dalyviai ir jų mokytojai buvo pakviesti pasivaišinti ir pabendrauti. Juk tai taip pat svarbu kaip ir žinios.

 

Gustė Žukauskaitė

 
AKCIJOS REZULTATAI

    saldu04Lapkričio 30 d. vykusioje labdaros akcijoje „Saldusis pirmadienis“ mokiniai prekiavo savo iškeptais pyragais, sausainiais, keksiukais. Iš viso buvo parduodama 30 rūšių įvairiausių kepinių. Šių metų akcijoje labai aktyvūs buvo vaikinai, ragavome 13 jų keptų gardumynų.
   Akcijos metu surinkta 288,43 €, kurie bus perduoti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šakių dienos centrui ir skirti gabių mokinių, lankančių šį centrą, papildomam ugdymui.

  Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šios akcijos tiek savo darbu, tiek savo pinigėliais.

 
Metų knygos rinkimai

PlakatasJau 10 metų Lietuvoje renkama geriausia metų knyga. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose. Gimnazijos biblioteka taip pat įsitraukia į šią iniciatyvą. Rašėme projektą ir gavome suaugusiųjų knygų rinkinį – Birutės Jonuškaitės „Maranta“, Valdo Papievio „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“, Dalios Staponkutės „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“, Antano Šileikos, „Pirkiniai išsimokėtinai“ ir Tomo Vaisetos „Paukščių miegas“. Kviečiame skaityti ir rinkti labiausiai patikusią knygą. Balsuoti galima iki 2016 m. vasario 21 d. internete http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ organizatoriai kviečia moksleivius dalyvauti rašinių-atsiliepimų konkurse. Plačiau apie konkursą http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt
Gimnazijos biblioteka pasipildė ne tik lietuvių rašytojų knygomis. Įsigijome daug užsienio rašytojų nuotykių, fantastikos, detektyvo žanro romanų. Kviečiame skaityti.

 
Filatelijos paroda

laiskasGimnazijos antro aukšto koridoriuje eksponuojama Juozo Urbono parengta filatelijos paroda „Laiškai iš Rytų fronto“. Parodos autorius susitikime su mokiniais pasakojo apie pašto ženklų ir atvirukų kolekcionavimą, dalyvavimą parodose, pristatė savo naujausią parodą „Laiškai iš Rytų fronto“, kurioje sukaupti Pirmojo pasaulinio karo metu rašyti laiškai. Šie atvirlaiškiai ne tik atspindi karių kasdienybę, namų ilgesį, bet yra puiki medžiaga istorikams. Antspaudas ir laiško data parodo, kada ėjo frontas per Lietuvą, kokios divizijos čia kovėsi. Kolekcionieriaus tikslas - surasti ir išsaugoti kuo daugiau laiškų būtent iš mūsų krašto. Atvirlaiškiai dažnai būdavo rašomi ant nuotraukų, kuriose užfiksuota tuometiniai Šakių (Szaki), K. Naumiesčio, tuo metu vadinto Vladislavovu, Širvintos (Shirwindt) miestų vaizdai, gatvės, pastatai taip, kaip jie atrodė prieš šimtą metų.

 
GLOBALAUS ŠVIETIMO SAVAITĖ

 juste  1999 metais Šiaurės – Pietų centras prie Europos tarybos pradėjo vykdyti pirmąją Globalaus švietimo savaitę, skatindamas mokyklų veiklas, nukreiptas į skurdo ir socialinės atskirties mažinimą. Sulaukus teigiamo šios iniciatyvos vertinimo, Šiaurės – Pietų centras aktyviai bendradarbiaudamas su nacionaliniais akcijų vykdytojais kasmet kviečia 47 Europos Tarybos šalis – nares dalyvauti Globalaus švietimo savaitėje.
Globalaus švietimo savaitė skatina moksleivius ir mokytojus, o taip pat ir neformalias jaunimo grupes vykdyti globalaus pilietiškumo švietėjiškas veiklas. Ji sprendžia įvairovės ir nelygybės klausimus tiek vietiniu, tiek globaliu lygiu, atsižvelgdama į šiuos globalaus pilietiškumo ir atsakomybės klausimus:
• Platesnį pasaulio ir savęs, kaip pasaulio piliečio, suvokimą;
• Pagarbą įvairovei ir tarpkultūrinio bendravimo įgūdžius;
• Gebėjimą imtis veiksmų, siekiant kurti teisingesnį ir darnesnį pasaulį;
• Atsakomybę už savo veiksmus.

Šakių „Žiburio“ gimnazija prisijungė prie iniciatyvos ir dalyvavo Globalaus švietimo savaitėje:

Skaityti daugiau...
 
TOLERANCIJOS SAVAITĖ

toleranc   Lapkričio 16 - oji - Tarptautinė tolerancijos diena. Ją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA.
   Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokiniai kaip ir kiekvienais metais prisijungė prie šios pilietinės akcijos ir sukūrė mozaiką „Mes priimame kiekvieną laivelį“. Iš origamio technika išlankstytų laivelių sudėliojome mozaiką - pasaulio žemėlapį. Mozaikos idėja – globaliame pasaulyje gyvena skirtingi žmonės ir jie nuolat kaip tie laiveliai juda, migruoja, todėl turime toleruoti ir gerbti vieni kitų skirtumus.
   Mozaiką kūrė 1 - 4 klasių gimnazistai ir dailės mokytoja Audronė Vorevičienė. Mozaika eksponuojama gimnazijos pirmojo aukšto hole, o apie toleranciją kitai tautai, religijai, rasei bus kalbama visą šią savaitę klasių valandėlėse ir tikybos, etikos bei pilietinio ugdymo pamokose. Taip pat trečiadienį ir pektadienį vyks šiai savaitei skirti renginiai (sekite informaciją stende). Kviečiame dalyvauti.

 
TALENTŲ VAKARAS

talentai     Kaip ir kiekvienais metais šiemet talentų irgi nepritrūko. Girdėjome dainininkų balsus, gitaros ir pianino akordus bei lyrinius eilėraščius. Matėme skaidres, trumpametražinį filmuką, magijos šou. O dabar apie viską išsamiau.
   1a klasės mokinė Justės Gurevičiūtė savo bendraklases papuošė puikiomis šukuosenomis. 1b klasės merginos Inga Martinkevičiūtė ir Giedrė Stanaitytė dainavo bei grojo gitara. 1c klasės mokinys Tomas Ignatavičius pianinu atliko „Preliudą Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui“, o skaidrėse matėme 1c klasės merginų piešinius. 3c klasė parodė savo kulinarinius sugebėjimus – visus pavaišino gardėsiais. 2a klasei atstovavo Paulina Balniūtė ir Akvilė Lėžaitytė – skambėjo daina ir savo kūrybos eilėraščiai. Puikiai pasirodė 2b klasės mokinė Viltė Adomaitytė ir 2c klasės mokinė Gabija Liudžiūtė. Mielą staigmeną paruošė antrokai – jie sušoko antrokų bendrą šokį. Vėliau dainavimo talentą rodė 4a klasės mokinė Rugilė Viliūšytė bei pianinu jai pritarĖ 3b klasės mokinė Milda Antanaitytė. Pagaliau eilė atėjo kino menui - galėjome išvysti trumpametražinį filmuką, kurį mums pristatė 3a klasės mokinys Matas Petkūnas. Filmukas privertė pamąstyti apie prasmingą laiko leidimą. Vėliau visų klausą džiugino talentingasis 3b klasės mokinys Domantas Starkauskas, jis paruošė muzikinį kūrinį. Jį scenoje keitė 3d klasės dainininkė Paulina Lazdauskaitė. Po jos nuotraukas pristatė 3d klasės mokinė Vaiga Grabauskaitė. 3e duetas Audronė Jakštytė ir Jovita Ježauskaitė bei 4a klasės mokinė Tautvydė Ismailovaitė paruošė muzikinius pasirodymus. 4c klasės mokinys Giedrius Abromavičius parengė skaidres „Mašinos progresas“. Supratome, kad automobiliams irgi reikia talento. Talentų vakarą pabaigė itin nuotaikingas numeris: 4f klasės mokiniai Rolandas Bugys ir Mindaugas Butkus paruošė paslaptingą ir mistišką magijos šou.
   Ačiū visiems talentams ir juos šiltai palaikiusiems žiūrovams.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>