Pamokų laikas

  1.  8.00 - 8.45
  2.  8.50 - 9.35
  3.  9.45 - 10.30
  4.  10.45 - 11.30
  5.  11.55 - 12.40
  6.  12.50 - 13.35
  7.  13.45 - 14.30
  8.  14.35 - 15.20
 

Kontaktai

  V.Kudirkos g. 33, 

  LT-71124 Šakiai

 

  Raštinės tel.
  (8 345) 60176
  

  gimnazija@ziburys.sakiai.lm.lt

Naudingos nuorodos

Norint pamatyti šį turinį jums reikalinga naujausia JavaScript ir Flash grotuvo versija.

To view this Flash you need Javascript on your browser and updated version of flash player.

Get Adobe Flash player

 

 

Elektroninis dienynas

Šakių autobusai

aikos logo


INTEGRUOTA ISTORIJOS IR ANGLŲ KALBOS PAMOKA

   Kovo 15 d. gimnazijoje sulaukėme svečio iš Austrijos. Tai Austrijos „Gedenkdienst" organizacijos savanoris Paul Schedler, kuris Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje savanoriauja nuo 2015 m. rugpjūčio. Lietuvoje jis praleis vienerius metus ir per šį laiką planuoja aplankyti per 20 mokyklų skirtinguose Lietuvos miestuose, vesdamas paskaitas ir diskusijas apie holokaustą ir su juo susijusias temas.
   Savanoris Paul pasakojo, kad Austrijoje po mokyklos baigimo, prieš studijas universitete, visiems vaikinams yra privaloma tarnyba. Vietoj karinės tarnybos kaip alternatyvą galima rinktis civilinę arba memorialinę tarnybą. Memorialinė tarnyba apima darbą holokausto memorialinėse vietose Europos šalyse, JAV arba Pietų Amerikoje. Paul Schedler pasirinko savanoriavimą, nes domisi Rytų Europos žydų istorija. Ateityje jis ketina rinktis universitetines studijas Olandijoje, susijusias su aviacijos inžinerija.
   Austrijos organizacija „Gedenkdienst" (liet. Atminties tarnyba), skirianti dėmesį nacionalsocializmo priežastims ir padariniams, siunčia savanorius vieneriems metams į šalis, kuriose naciai ir jų bendrininkai vykdė nusikaltimus. Motyvuoti, Holokausto istorijos žinių turintys bei laisvai angliškai kalbantys šios organizacijos jaunuoliai kasmet atvyksta ir į Vilnių savanoriauti Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje.
   Mūsų gimnazistai pirmiausiai išklausė paskaitą apie antisemitizmo ištakas, Holokausto Lietuvoje prielaidas, vietinių gyventojų atsakomybę ir bendradarbiavimą, nacių politiką žydų atžvilgiu. Vėliau vyko diskusija tema „Ar tautybė yra dingstis stereotipams?". Mokiniai buvo supažindinti su įvairių rūšių stereotipais ir jų sklaida bei su konkrečiomis išankstinėmis nuostatomis prieš žydus, kurios buvo svarbi nacionalsocializmo propagandos dalis. Džiugu, kad svečias betarpiškai ir įdomiai bendravo su jaunimu, diskutavo, gimnazistai jam uždavė klausimų.
   Projektas „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje" suteikia mokiniams galimybę ne tik įgyti žinių, bet ir galimybę diskutuoti Holokausto tema, skatinti diskusijas apie stereotipus, propagandos vaidmenį, dalyvavimo Holokauste priežastis. Nuo 2011 m. šis projektas vykdomas kasmet. Paskaitos ir diskusijos vyksta anglų kalba.
   Šiame projekte dalyvavome jau antrą kartą. Praėjusiais metais integruotą istorijos ir anglų kalbos pamoką apie holokaustą vedė savanoris austras Markus Pollak, diskusijoms buvo pasirinkta tema apie to laikotarpio propagandą ir žiniasklaidą.

Jurgita Bataitienė

 
KVIEČIAME

 
ŠIMTADIENIS

   Jau suskaičiavome šimtą likusių dienų iki Paskutinio skambučio, sudėjome į kalendorių, kurį pastatėme gimnazijos koridoriuje, ir paskelbėme RETRO VAKARĖLĮ, kurį organizavo trečiokai ir pakvietė jame dalyvauti abiturientus, mokytojus ir kviestinius svečius. Buvo pasiūlytos vakarėlio potemės: RETRO MADA, RETRO ISTORIJA, RETRO ŠOKIS, RETRO KINAS, RETRO MUZIKA, RETRO NUOTRAUKA, RETRO PAMOKA. Mūsų ketvirtokai ir mokytojai puikiai atliko ir pristatė šiuos namų darbus. Vakarėlį pagerbė išskirtiniai svečiai: Čarlis Čaplinas ir Merlin Monro, o vakaro kulminacija tapo improvizuotas Šabaniausko pasirodymas ir daina „Paskutinį šimtadienį“. Geriausiai vakarėlio nuotaiką, originalumą ir stilių visgi perteikia nuotraukos, o ne žodžiai. Taigi dar kartą prisiminkime gražiausias akimirkas.

100_16_01
100_16_01
100_16_02
100_16_03
100_16_04
100_16_05
100_16_06
100_16_07
100_16_08
100_16_09
100_16_10
100_16_11
100_16_12
100_16_13
100_16_14
100_16_15
100_16_16
100_16_17
100_16_18
100_16_19
100_16_20
100_16_21
100_16_22
100_16_23

 
PUIKIAI SEKĖSI INFORMATIKAMS

   2016 m. vasario 15 dieną Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje įvyko Suvalkijos krašto dr. Juozo Petro Kazicko programavimo ir IT konkursai. Jaunuoliai savo jėgas išbandė informacinių technologijų ir programavimo srityse. Šiemet buvo organizuojamas informacinių technologijų konkursas vyresniesiems - moksleiviams nuo 9 klasės. Jaunieji informatikai dalyvavo užsiėmimuose, kuriuos vedė tiek KTU Informatikos fakulteto (IF) dėstytojai, tiek studentai. Moksleiviams buvo pristatytas fakultetas, šešios bakalauro studijų programos bei kitos studentiškos veiklos. KTU atstovai pristatė išmaniąją elektromobilio įkrovimo stotelę, pademonstravo tiesioginę transliaciją iš mėnulio, papasakojo apie Arduino robotukus, „NET Gadgeteer“ platformą, mini dronus bei atskleidė ateities technologijų tendencijas.

Kauno Technologijos Universiteto informacija

   Džiaugiamės, kad Dr. J. P. Kazicko Suvalkijos krašto moksleivių konkurso nugalėtojų lentelėje puikuojasi net trijų mūsų gimnazistų pavardės: trečiokas Andrius Bendoraitis laimėjo antrą vietą programavimo konkurse, trečiokas Justas Dėnas ir ketvirtokė Augustė Rinkevičiūtė laimėjo antrą ir trečią vietas IT taikymo konkurse.

 
KONKURSAS, SKIRTAS LIETUVAI

protmus   Ką tik minėjome Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ir netrukus minėsime Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.
  Siekdama puoselėti į Nepriklausomybę atvedusias vertybes – susitelkimą, bendruomeniškumą ir meilę Lietuvos laisvei, – Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentu inicijavo Lietuvos mokyklų bendruomenėms skirtą edukacinį konkursą-protų mūšį „Kartu mes Lietuva“. Šiuo konkursu siekta sutelkti kiekvienos mokyklos bendruomenę, pasidalinti žiniomis apie Lietuvą ir laimėti galimybę gražiausius šalies kampelius pamatyti iš arti.
   Konkursas vasario – balandžio mėnesiais vyksta trimis etapais: I etapas – vasario 17 d. 15 val. mokyklose, II etapas regionuose – kovo 10 d., nacionalinis finalas – balandžio 8 d. Vilniuje. Nugalėtoja bus skelbiama komanda, kuri, patekusi į Nacionalinį finalą, surinks daugiausiai taškų. Konkurso metu trijuose protų mūšiuose savo žiniomis apie Lietuvą, jos istoriją, kultūrą, gamtą ir pan. varžosi komandos, sudarytos iš mokinių, jų tėvų ir mokytojų. Protų mūšių klausimynus pateikia Švietimo ir mokslo ministerija.
   Šakių „Žiburio“ gimnazija prisijungė prie šios iniciatyvos ir praėjusį trečiadienį pakvietė visų septyniolikos klasių komandas (102 dalyvius) pasivaržyti konkurse-proto mūšyje. Kiekvieną komandą sudarė keturi mokiniai ir du suaugę (mokytojai arba tėvai). Geriausiai sekėsi 3b klasei, kuri surinko 40,5 taško, antri buvo 4b klasė – 39,5 taško ir treti 3c klasė – 39 taškai. Nugalėjusi klasė atstovaus gimnazijai antrajame etape, kur paaiškės 10 komandų (po vieną iš kiekvieno regiono), kurios savo mokyklai atstovaus Nacionaliniame finale.
   Pagrindinis konkurso prizas – kelionė po Lietuvą. Linkime mūsų gimnazijos komandai sėkmės kitame etape, o visiems dalyviams - savo geromis žiniomis kurti Lietuvos ateitį.

 
ZONINIS MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

   04 skaitovaiVASARIO 13 DIENĄ MŪSŲ GIMNAZIJOJE ĮVYKO ZONINIS MENINIO SKAITYMO KONKURSAS, KURIAME PUIKIAI SEKĖSI MŪSŲ GIMNAZIJOS SKAITOVAMS, ATSTOVAVUSIEMS ŠAKIŲ RAJONUI. ROLANDAS BUGYS UŽĖMĖ ANTRĄJĄ VIETĄ 9-12 KLASIŲ GRUPĖJE (MOKYTOJA V. VALUNTIENĖ), O MENINĖS KOMPOZICIJOS DALYVIAI (MOKYTOJA V. MEŠKAITIENĖ) , LAIMĖJĘ PIRMĄJĄ VIETĄ, ATSTOVAUS GIMNAZIJAI RESPUBLIKOJE. SVEIKINAME IR LINKIME SĖKMĖS.

06 skaitovai

 01 skaitovai  02 skaitovai  03 skaitovai 05 skaitovai 07 skaitovai

 
„DAINŲ DAINELĖ“

  dainu dMūsų gimnazijos ansamblis (vadovė D. Martinaitienė) dalyvavo „Dainų dainelės“ konkurso zoninėje perklausoje Marijampolėje ir tapo nugalėtoju. Linkime sėkmės ruošiantis respublikiniam etapui ir  pasirodymui televizijoje.

 
SKAITOVAI

   Vasario 2 dieną vysiančiame rajono Meninio skaitymo konkurse mūsų gimnazijai atstovaus net 12 skaitovų. Šeši iš jų pasirodys individualiai 9-12 klasių grupėje, o 8 dalyvaus meninių kompozicijų kategorijoje. Gimnazijai atstovaus Kamilė Danielevičiūtė, Milda Geršvaltaitytė, Gabrielė Venskaitytė, Miglė Anankaitė, Rolandas Bugys, Gabrielius Steponaitis, Milda Antanaitytė, Milda Švelnytė, Nojus Šuopys, Domantas Starkauskas, Justinas Naujokas, Paulina Lazdauskaitė. Visi dalyviai savo sugebėjimus jau parodė gimnazijos bendruomenei, o šiandien jų talentu galės pasidžiaugti ir rajono žiūrovai. Linkime sėkmės.

 
ESAME SPORTIŠKIAUSIA GIMNAZIJA

  Sauio 16 d. 16 val. Šakių Jaunimo kultūros centre „Jaunystė“ įvyko Šakių rajono geriausių sportininkų pagerbimo šventė, o jos metu buvo apdovanoti ir mūsų gimnazijos sportininkai: Naglis Balčiūnas, Ridas Martinkevičius, Deividas Vizgirda, Airidas Bublaitis, Gabrielius Kamaitis, Modestas Levišauskas, Tomas Sinkevičius, Gytis Vizgirda, Milda Bendoriūtė, Milda Vasiliauskaitė, Milda Geršvaltaitytė bei vyr. kūno kultūros mokytoja Asta Ulinskienė.

Džiaugiamės, kad „Žiburio“ gimnazija paskelbta viena iš sportiškaiusių gimnazijų rajone.

 
MOKSLEIVIAI Į VYRIAUSYBĘ

vyriausybe1   Gruodžio 16 d. mūsų gimnazijos 1c klasės mokiniai dalyvavo projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“. Projekto tikslas supažindinti moksleivius su Vyriausybės veikla. Gimnazistai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti Ministro Pirmininko kabinete, užduoti Ministrui klausimus. Taip pat mokiniai stebėjo, kaip priimami svarbiausi valstybės sprendimai ir dalyvavo Vyriausybės posėdyje. Susipažino su Vyriausybės pastatu, jo architektūra, istorija.

vyriausybe2

 
Sausio 13 – oji

   Languose degančios žvakelės ir neužmirštuolių žiedai, papuošę gimnazistų ir mokytojų aprangą, primena, kad minime jau 25-ąsias Sausio 13-osios metines.

   Aktų salėje vykusiame renginyje mokiniai turėjo galimybę išgirsti, kaip įvykiai 1991 metų sausio 13-ąją vyko ne tik Vilniuje, bet ir Šakiuose, ką išgyveno mūsų rajono žmonės. Apie tai mokiniams pasakojo tuometinis Šakių rajono valdytojas Juozas Urbonas. Buvo įdomu išgirsti ir mūsų mokinių surastus, išverstus ir pristatytus straipsnius, kaip užsienio spaudoje buvo pristatomi ir vertinami tuo metu Lietuvoje vykę įvykiai.
  Labiausia mokinius sudomino gimnazijos muziejuje veikianti fotografo Vido Venslovaičio prisiminimų apie Sausio 13-ąją nuotraukų paroda. Parodos autorius taip pristato savo darbus: „ Šiuos vaizdus, kurie jau ne grynuoju pavidalu sukasi mano minčių galaktikose, kloju vieną ant kito ir iš miglotos sumaišties sugrįžtu į buvusį laiką.“ Ir iš tiesų nuotraukuose pateikti vaizdai, klojami vienas ant kito, paskatina naujai pažvelgti į Sausio 13-osios įvykius. Nuotraukos eksponuojamos tamsoje, apžiūrėti jas galima tik pasišviečiant žibintuvėliu. Parodos autorius paruošė ir užduotis mokiniams: reikia surasti ir įminti paslėptus kodinius raktus, vaizdinius, tekstines mįsles. Sumaniausių laukia prizas - bilietai į koncertą Gelgaudiškio dvare.

 

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>